picture

Forum dyskusyjne

Jest to nowe forum poświęcone nowym produktom. Znajdziesz tutaj szczegółowe opinie.

picture

Szybka odpowiedź

Moderatorzy starają się jak najszybciej odpowiedzieć na zadane pytanie.

picture

Statystyki forum

Dzisiaj zarejestrowało się 5 nowych użytkowników. Aktualnie mamy już: 549.

W jakim sklepie kupię zestawy Arduino ?

W jakim sklepie kupię zestawy Arduino ?

Dzień dobry. Przymierzam się do zakupu płytki Arduino Mega. Czy jest ona tylko dla zaawansowanych lub każdy sobie poradzi z jej użytkowaniem i wykorzystaniem możliwości?

mniszek55

Posty: 13

 
Trudno przejść obojętnie wobec Arduino mega, bowiem taka płytka deweloperska nie pojawia się na rynku przesadnie często.

Wygoda, szeroka funkcjonalność i obecność rozmaitych wejść/wyjść, duża ilość pamięci FLASH – to wszystko jej zalety :)

RuFiK

Posty: 22

 
Moja przygoda ze środowiskiem Arduino IDE rozpoczęła się stosunkowo dawno.

Dokonałem wtedy zakupu w sklepie internetowym http://abc-rc.pl/Arduino odpowiedniego zestawu startowego, czego w żadnym stopniu nie żałuję. Rozpoczęła się wówczas moja wspaniała przygoda z programowaniem, która mam nadzieję, że będzie trwała jeszcze naprawdę długo.

Polecam ten sklep.

BoGGo

Posty: 12

 
Mam świadomość, iż Arduino UNO to dość popularny moduł, który korzysta z mikrokontrolera AVR ATmega328. Godną uwagi kwestią jest fakt, że odnajduje się on w wymiennej obudowie. Używałem go, gdy zaczynałem przygodę z programowaniem w środowisku Arduino.

Polecam!

file444

Posty: 22

 
Dla mnie absolutnym numerem jeden jest moduł z mikrokontrolerem AVR ATmega328, czyli Arduino UNO. Odpowiada mi liczba jego wejść oraz wyjść cyfrowych, liczba kanałów PWM, obecność wejść analogowych. Na dodatek zaletą są także rozmaite interfejsy komunikacyjne i cena, która nie przekracza 100 zł.

ciopix

Posty: 21

 
Wydaje mi się, że pod względem popularności Arduino UNO nie ma sobie równych. Ten moduł wyróżnia się przede wszystkim 14 cyfrowymi wejściami i wyjściami, a ponadto sześcioma kanałami PWM.

O możliwościach decyduje także 6 wejść analogowych i dużo interfejsów :)

Bączeak

Posty: 15

 
Wybór Arduino LCD, który sprostałby moim oczekiwaniom trwał stosunkowo krótko. Wystarczyły dwa dni porównania poszczególnych propozycji, abym dokonał produktu, który jest adekwatny do moich potrzeb. W razie czego mogę podpowiedzieć także Wam.

Justynka45

Posty: 36

 
Nie wydaje mi się, abyście byli rozczarowani, gdy dokonacie kupna Arduino mega. To akurat płytka deweloperska, która winna być w stanie sprostać Waszym oczekiwaniom. Wykorzystuje ona dający dość duże szanse mikrokontroler ATmega2560. Jego kompatybilność stoi na wysokim poziomie, co sam doceniłem.

Różyczka

Posty: 15